Ismerősök, ha rám köszönnek az utcán, gyakran megjegyzik: Te aztán nagyon pörögsz!
Na igen, persze, mert alapvetően tényleg egy kis buldózer vagyok, de azért nem csak erről van itt szó! 🙂
Megmutatom, hogyan is varázsolom az időt én a gyerekzsivajos mindennapokban!
Sosem úgy ér a reggel,hogy hosszan mélázgatok azon, vajon mi is vár aznap rám. Mind a családi programokkal, mind az intézni valókkal, mind a háztartási teendőkkel, és természetesen a rám váró munkafolyamatokkal is tisztában vagyok, mit is szeretnék aznap megvalósítani.
A színkódolós módszerről már ITT is írtam nemrég.
Getting Things Done, így hívják azt a módszert, ami egy logikus rendszer alapján engedi át meghatározott szűrőkön a beérkező feladatokat. Olyan elemeket tartalmaz mint pl. hogy egyáltalán nekem kell-e elvégezni egy bejövő feladatot. Most kell-e elvégezni? A 2 perces szabály – ha ennyi idő is elég rá, meg kell csinálni azonnal, minek halogatni.
Én erre esküszöm, szerintem csak így működik. A család egy csapat, ahol mindenki korának és képességeinek megfelelően beleteszi a maga részét a közös élet viteléhez szükséges alapvető teendőkbe.
Ez tudom sok helyen nem alapvetés a család férfi tagjai számára… Ha ez a helyzet Nálatok is, talán EZ A CIKK hasznos lehet, hogyan is jelezd a párod felé, hogy vállaljon nagyobb részt az otthoni teendőkből. Arról pedig, hogy hogyan is vond be játékosan (!) a gyerkőcöket a házimunkába, ITT ÍRTAM.
Hidd el, a gyerekek is érzik, ha nem vagy fejben teljesen ott, amikor játszol velük. Tudják, hogy le akarod tudni a velük való foglalkozást, amikor arra gondolsz, hogy most legózás helyett főznöd kéne, vagy nyomaszt a mosatlan edénykupac. A párod is észreveszi az ühüm mögött, ha nem rá figyelsz. Otthonról dolgozó anyukáknak különösen nehéz elhatárolniuk a munkaidőt a családi időtől, azt, hogy fejben is “hazaérjenek”. Ám ha az előző pont szemléletmódját követed, és együtt végeztek azokkal a teendőkkel amikbe a gyerekek is bevonhatók, nem kell az elmaradt feladatokon agyalnod.
Persze nem lesz annyi időd, mint amennyit szeretnél, ez valószínű, de valamennyi lesz, ha okosan szervezed a napodat.
Nekem ez egy fontos lépés volt afelé, hogy azt érezzem, igenis lehet teljes életet élni anyaként is. A felismerés, amikor rájöttem, meg is kell élni a pillanatokat, értékessé kell tenni őket és ehhez tényleg csak annyi kell, hogy arra figyeljek, amivel éppen foglalkozom!
Néha annyira összefolynak a napok, hogy nem is gondolunk vissza azokra a dolgokra, amiken már túl vagyunk, amit már kipipáltunk a teendő listánkon. Pedig kellene, szokj rá Te is!
Én minden este fordítok arra néhány percet, hogy átgondoljam és értékeljem a mögöttem álló napot.
Jó látni, hogy a tervekhez képest hogyan is alakult a megvalósítás és miért alakult esetleg másképp!
Ha szeretnél Te is javítani az időgazdálkodásodon, hogy jusson mindenre és mindenkire időd, aki és ami fontos a számodra, nézd meg, miben segíthet az IDŐVARÁZS TANFOLYAM! Hamarosan újra indulunk! 🙂