Megfogadtad, hogy bevezeted a rendszeres testmozgást 2018-ban? Így csináld, hogy ne add fel pár nap után!

Anyaként meglehetősen nehéz beilleszteni a rendszeres testmozgást a gyerekzsivajos mindennapokba. Az alábbi tippek abban segítenek, hogy szokásoddá váljon és beépüljön a napi rutinodba!

Észrevetted már, hogy csak elkezdeni nehéz?

Velem számtalanszor előfordult, hogy azon kaptam magam, hogy magát a mozgást élvezem, csak amíg odáig eljutok, az megy döcögősen. Mindig van egy jó ok, hogy miért ne most! “Mindjárt felébred a baba. Ébren van a gyerek. Álmos a baba.  Inkább főznöm kéne. Nem akarok megizzadni, hogy fog állni a hajam?!” Ha ebből indulsz ki, valóban nem lesz megfelelő időpont arra, hogy felkapd az edzőruhát. Hacsak nem határozod el, hogy MOST van a legideálisabb pillanat (és máskor sem lesz jobb). Vagy írd be előre a naptárba, erről később lesz szó!

Apropó, kell egyáltalán az edzőruha?

Amíg csak otthoni ugribugrit csinálsz, vagy alkalmanként jársz el kocogni, nem feltétlenül szükséges a legmenőbb felszerelés (sportmelltartót, futócipőt leszámítva). Ráadásul ez is egy akadály tud lenni, hogy jaj, nincs kedvem átöltözni, azzal is az idő megy!

Egy csomószor volt már, hogy meghallottam egy jó számot a rádióban, vagy betettem egy youtube playlist-et miközben valami uncsi adminisztrációt csináltam a vállalkozáshoz.. és megszállt az ihlet, MOST kell felpattannom a székből… És már kezdtem is a bemelegítést. Kár lett volna hagyni, hogy az öltözési macerával tovaszálljon a kedv. Sima pólóban, melegítőalsóban is lehet hasprést és lábemeléseket csinálni, ugye?

Gyerek mellett képtelenség!

Ha így állsz hozzá, akkor valóban. Egyébként pedig ez is csak kifogás. Itthon mindig van legalább egy kicsi… és olyan is, hogy  mindhárom srác itthon van. Szerintem remek móka a közös torna ovi/suli után is!

Ha még kisbabád van, lehet az alvásidejében is mozogni. Ha ébren van, akár vele együtt (számos baba-mama torna, babás jóga, babás pilates közül tudsz válogatni). Nagyobbakkal együtt is lehet tornázni (szerezz be gumiköteleket, fitballt, kis súlyzókat). Mindenki válasszon zenét, egyszer egyikük, utána a másik, így mindenki kedvencei sorra kerülnek. Az sem egy hátrány, hogy a gyerekek is levezetik a felgyülemlett feszültséget, energiát. És inkább ezzel, mint egymás püfölésével, nem igaz? 🙂

Szóljon hangosan..!

Na, enélkül nekem nem megy. Zene az kell. Lehetetlen, hogy ha meghallod a kedvenc számodat, ne kezdj el automatikusan mozogni. Az sem baj, ha csak táncolsz, csak mozdulj meg! Állíts össze 5-6 kedvenc számból álló playlisteket, (az már kb 20 perc mozgás lesz) és nyomjad!

Mindegy mit csinálsz, csak élvezd!

Könnyebben szokásoddá válik, amit egyébként is tényleg szeretsz csinálni Nem feltétlenül kell nekiállod futni, csak mert az trendi most. Simán ok a szobabicikli, a youtube videó, dvd, tévés torna vagy saját kútfőből  is csinálhatod.  Lehet változatosan is, hogy ne und meg, próbálj ki minél több fajtát. Vegyél ugrókötelet, hulahopp karikát, fitballt, gumiköteleket, kézi súlyzókat, lábsúlyokat.

Kezdetnek elég 10-15 perc is

Sokakat az riaszt el, hogy sok időt elvesz az átöltözés-bemelegítés-mozgás-tusolás. Nos, amíg rá nem kapsz az ízre és nem érzed, az, hogy rákattantál és már hiányzik, ha nem mozogsz, inkább kevesebbet mozogj, de azt többször, rendszeresen. Szóval ne heti egyszer 60 percet, hanem inkább háromszor 20-at.

Tervezd be a napodba!

Sokat segít, ha a testedzés is egy beépült napirendi pont lesz a naptáradban. Így nem csak akkor mozogsz, amikorépp lesz rá időd (ugye tudjuk, hogy olyan úgysem lesz, hacsak nem csinálsz neki idősávot)! Tehát inkább írd be, hogy hétfő-szerda-péntek- vagy kedd-csütörtök-szombat vagy ahogy szeretnéd, ahogy neked jó. Ha reggel vagy aktívabb, induljon a mozgással a nap. Ha szeretnéd este, egyedül, beszéld meg a pároddal, hogy amikor hazajön, vagy ha otthon van hétvégén.

Ha érdekel, hogy élhetsz teljes életet anyaként, hogyan juthat mindenre időd gyerek mellett is, tarts velem a gyerekzsivaj weboldalán is!

Ne feledd, a testmozgás is olyan, hogy igazából fejben dől el. S amíg nem kap el a gépszíj, amíg nem épül be a napi rutinba, amíg nem lesz annyira természetes mint a fogmosás, addig bizony tudatosan kell rá figyelni.

Remélem ez a néhány ötlet segített benne!

Keress egy jó zenét és mozdulj meg most! Ez a legjobb pillanat, ugye látod?! 🙂

Én most egész kedvet kaptam hozzá, megyek is! Sziaaaa!

Címkék: , ,

 

Tovább a blogra »